RN731JTTD2841B25
Mfr.Part #
RN731JTTD2841B25
Description
RES 2.84K OHM 0.1% 1/16W 0603
yes
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
2.84kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C