RN731JTTD2803F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2803F50
Description
RES 280K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Series :
RN73
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
280kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD2803F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2803F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 280kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C