RN731JTTD2803D25
Mfr.Part #
RN731JTTD2803D25
Description
RES 280K OHM 0.5% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
2
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Resistance :
280kOhm
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RN73
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD2803D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2803D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 280kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C