RN731JTTD2802F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2802F50
Description
RES 28K OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Series :
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
28kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W