RN731JTTD2801D50
Mfr.Part #
RN731JTTD2801D50
Description
RES 2.8K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
2.8kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm