RN731JTTD2801C50
Mfr.Part #
RN731JTTD2801C50
Description
RES 2.8K OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
2.8kOhm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C