RN731JTTD2800F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2800F100
Description
RES 280 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
280Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm