RN731JTTD2800D50
Mfr.Part #
RN731JTTD2800D50
Description
RES 280 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
280Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm