RN731JTTD2773F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2773F100
Description
RES 277K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Resistance :
277kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
EAR99
Weight :
2.012816mg
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
RN731JTTD2773F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2773F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 277kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C