RN731JTTD2772F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2772F50
Description
RES 27.7K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Resistance :
27.7kOhm
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
2
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
RN73
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm