RN731JTTD2772B25
Mfr.Part #
RN731JTTD2772B25
Description
RES 27.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
27.7kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD2772B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2772B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 27.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C