RN731JTTD2772B10
Mfr.Part #
RN731JTTD2772B10
Description
RES 27.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
27.7kOhm
Feature :
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD2772B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2772B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 27.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C