RN731JTTD2771F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2771F50
Description
RES 2.77K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Resistance :
2.77kOhm
Ultra Precision
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD2771F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2771F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.77kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C