RN731JTTD2742D10
Mfr.Part #
RN731JTTD2742D10
Description
RES 27.4K OHM 0.5% 1/16W 0603
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
27.4kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD2742D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2742D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 27.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C