RN731JTTD2740C10
Mfr.Part #
RN731JTTD2740C10
Description
RES 274 OHM 0.25% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Series :
RN73
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
274Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
EAR99
Datasheets
RN731JTTD2740C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2740C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 274Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C