RN731JTTD2713F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2713F50
Description
RES 271K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
RN73
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Resistance :
271kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
EAR99
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731JTTD2713F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2713F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 271kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C