RN731JTTD2713C25
Mfr.Part #
RN731JTTD2713C25
Description
RES 271K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
271kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Thin Film
Working Voltage :
75V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
RN73
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731JTTD2713C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2713C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 271kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C