RN731JTTD2712C50
Mfr.Part #
RN731JTTD2712C50
Description
RES 27.1K OHM 0.25% 1/16W 0603
Thin Film
Series :
RN73
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistance :
27.1kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C