RN731JTTD2712B05
Mfr.Part #
RN731JTTD2712B05
Description
RES 27.1K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
27.1kOhm