RN731JTTD2711C25
Mfr.Part #
RN731JTTD2711C25
Description
RES 2.71K OHM 0.25% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
2.71kOhm
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Series :
RN73
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD2711C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2711C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.71kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C