RN731JTTD2711B10
Mfr.Part #
RN731JTTD2711B10
Description
RES 2.71K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Working Voltage :
75V
Resistance :
2.71kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%