RN731JTTD2702C10
Mfr.Part #
RN731JTTD2702C10
Description
RES 27K OHM 0.25% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
Resistance :
27kOhm
EAR99
Datasheets
RN731JTTD2702C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2702C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 27kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C