RN731JTTD2701F10
Mfr.Part #
RN731JTTD2701F10
Description
RES 2.7K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Surface Mount
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
2.7kohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Working Voltage :
75V
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD2701F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2701F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C