RN731JTTD2673D25
Mfr.Part #
RN731JTTD2673D25
Description
RES 267K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Resistance :
267kOhm
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm