RN731JTTD2671B10
Mfr.Part #
RN731JTTD2671B10
Description
RES 2.67K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
2.67kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
yes
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD2671B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2671B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.67kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C