RN731JTTD2670F25
Mfr.Part #
RN731JTTD2670F25
Description
RES 267 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Weight :
2.012816mg
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Resistance :
267Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD2670F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2670F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 267Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C