RN731JTTD2643F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2643F50
Description
RES 264K OHM 1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Resistance :
264kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
EAR99
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD2643F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2643F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 264kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C