RN731JTTD2612D25
Mfr.Part #
RN731JTTD2612D25
Description
RES 26.1K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
26.1kOhm
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Height :
450μm
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V