RN731JTTD2610D50
Mfr.Part #
RN731JTTD2610D50
Description
RES 261 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
261Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD2610D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2610D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 261Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C