RN731JTTD25R5F100
Mfr.Part #
RN731JTTD25R5F100
Description
RES 25.5 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
25.5Ohm
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
Height :
450μm
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
RECTANGULAR PACKAGE
Feature :
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD25R5F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD25R5F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 25.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C