RN731JTTD2583F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2583F100
Description
RES 258K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
258kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W