RN731JTTD2582D50
Mfr.Part #
RN731JTTD2582D50
Description
RES 25.8K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
25.8kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W