RN731JTTD2582B10
Mfr.Part #
RN731JTTD2582B10
Description
RES 25.8K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
75V
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
25.8kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W