RN731JTTD2580C50
Mfr.Part #
RN731JTTD2580C50
Description
RES 258 OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RN73
Working Voltage :
75V
Resistance :
258Ohm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.25%
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C