RN731JTTD2551F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2551F50
Description
RES 2.55K OHM 1% 1/16W 0603
Thin Film
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm