RN731JTTD2550B10
Mfr.Part #
RN731JTTD2550B10
Description
RES 255 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
255Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD2550B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2550B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 255Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C