RN731JTTD2523C50
Mfr.Part #
RN731JTTD2523C50
Description
RES 252K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
252kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
RN73
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.25%
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD2523C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2523C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 252kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C