RN731JTTD2522F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2522F100
Description
RES 25.2K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
RN73
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Resistance :
25.2kOhm
Datasheets
RN731JTTD2522F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2522F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 25.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C