RN731JTTD2520B10
Mfr.Part #
RN731JTTD2520B10
Description
RES 252 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
252Ohm
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD2520B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2520B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 252Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C