RN731JTTD24R6C25
Mfr.Part #
RN731JTTD24R6C25
Description
RES 24.6 OHM 0.25% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
24.6Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD24R6C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD24R6C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 24.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C