RN731JTTD24R3F100
Mfr.Part #
RN731JTTD24R3F100
Description
RES 24.3 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Resistance :
24.3Ohm
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD24R3F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD24R3F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 24.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C