RN731JTTD24R0F50
Mfr.Part #
RN731JTTD24R0F50
Description
RES 24 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
yes
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
24Ohm