RN731JTTD2491F25
Mfr.Part #
RN731JTTD2491F25
Description
RES 2.49K OHM 1% 1/16W 0603
yes
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
EAR99
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.49kOhm
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD2491F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2491F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.49kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C