RN731JTTD2491D10
Mfr.Part #
RN731JTTD2491D10
Description
RES 2.49K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
2.49kOhm
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD2491D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2491D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.49kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C