RN731JTTD2491A10
Mfr.Part #
RN731JTTD2491A10
Description
RES 2.49K OHM 0.05% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RECTANGULAR PACKAGE
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
2.49kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C