RN731JTTD2490B05
Mfr.Part #
RN731JTTD2490B05
Description
RES 249 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
249Ohm
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C