RN731JTTD2462F25
Mfr.Part #
RN731JTTD2462F25
Description
RES 24.6K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
EAR99
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Resistance :
24.6kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
2
Power Rating :
63mW