RN731JTTD2462B50
Mfr.Part #
RN731JTTD2462B50
Description
RES 24.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
24.6kOhm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
2
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
RN73
Datasheets
RN731JTTD2462B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2462B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 24.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C