RN731JTTD2461D10
Mfr.Part #
RN731JTTD2461D10
Description
RES 2.46K OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
yes
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
2.46kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD2461D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2461D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.46kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C