RN731JTTD2433F25
Mfr.Part #
RN731JTTD2433F25
Description
RES 243K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
243kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD2433F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2433F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 243kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C